Бальцерович: підвищення "мінімалки" - неприємний сюрприз від влади

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 19:04

Підвищення мінімальної зарплати вдвічі - до 3,2 тисяч гривень, запропоноване урядом на засіданні в середу, 26 жовтня, виявилося неприємним сюрпризом, про який не знали радники і міжнародні партнери України.

Про це на брифінгу заявив співголова Стратегічної групи радників Лєшек Бальцерович, передає УНІАН.

"Неприємний сюрприз був вчора. Я хочу сказати, що ні я, і ніхто з міжнародних організацій не знали про це, що буде збільшення на 100% мінімальної зарплати. Що ще важливо, ми не мали можливості ознайомитися з калькуляцією, на яку спирається це рішення", - сказав він.

Стратегічний радник зазначив, що це стало другим неприємним сюрпризом від влади в цьому році. Першим було продовження мораторію на продаж сільгоспземель.

Реклама:

"Я не проти того, щоб було менше бідних людей. Але бідність усувається шляхом економічного зростання, а прискорення зростання потребує прискорення реформ", - зазначив Бальцерович.

Він пояснив, що дане рішення вимагає подання безлічі розрахунків. "По-перше, як це вплине на видаткову частину бюджету? По-друге, що буде з пенсійною системою і тіньовою економікою?", - зазначив він.

"Це важливо, щоб рішення приймалися не раптово, а спиралися на калькуляцію, і щоб цю калькуляцію можна було назвати професійною", - сказав Бальцерович.

Також радник зазначив, що не вказано кількості законів, що їх необхідно буде змінити у зв'язку зі зростанням мінімальної зарплати.

Він також повідомив, що був украй здивований пропозицією голови Державної фіскальної служби про підвищення мінімальної зарплати більше ніж на 100% без жодного виправдання.

"Здається, що це змагання в популізмі всередині самого уряду", - сказав Бальцерович.

Він наголосив, що скорочення бідності в майбутньому не може бути гарантованим без збалансованого бюджету, зниження інфляції та покращення бізнес-середовища.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про плани підвищити мінімальну зарплату в 2017 році до 3,2 тисяч гривень.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко зазначив, що зростання мінімальної заробітної плати до 3,2 тисяч гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної у опалювальному сезоні 2016-2017 років.

Президент Петро Порошенко зазначив, що зростання "мінімалки" не підвищить податки для бізнесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: