В Німеччині попереджають: Митний союз і вільну торгівлю з ЄС не поєднати
Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот попереджає, що митний союз із Росією унеможливить створення зони вільної торгівлі з Європою.
Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді" у п'ятницю.
"Президентові відомо, що згода на пропозицію щодо митного союзу означатиме попередньо припинення переговорів про Угоду щодо вільної торгівлі з ЄС", - заявив він.
"ЄС не бачить проблем у тому, що Україна укладатиме подальші угоди про вільну торгівлю з Росією чи з іншими партнерами з СНД", - водночас сказав посол.
Він додав, що країни-члени ЄС, серед них передусім Німеччина, розвивають свої економічні відносини з Росією і на перспективу відкриті також до подальших домовленостей з Росією.
"Поїзд однозначно рухається в напрямку "полегшеної торгівлі". Проте вважаю важливим, щоб Україна перебувала в цьому питанні в голові поїзда, була скоріше паровозом, а не останнім вагоном. Тому я вітаю чіткі висловлювання Президента щодо того, щоб ще в цьому році завершити укладення угоди про зону вільної торгівлі", - зазначив він.
"Щоб модернізувати українську індустрію, немає кращого засобу, аніж Угода про ЗВТ з ЄС. Небезпека полягає в тому, що політика може орієнтуватися на сировинних і монопольних рантьє", - зазначив він.
За словами Гаймзьота, укладення Угоди про ЗВТ та Угоди про асоціацію з ЄС спочатку - і насамперед - розглядатиметься як значний політичний сигнал, що Україна має серйозні наміри щодо реформ і модернізації своєї економіки.
"Цей сигнал матиме фундаментальне значення для західного світу економіки й фінансів. Вартість його абсолютно не можливо виразити в доларах", - додав він.
Гамзьот також зазначив, що в Україні "ще мало розуміють ту динаміку, яку може розвинути вільна ринкова економіка".
"Але президент, відвідавши В'єтнам і Сингапур, ознайомився з їхніми успіхами в новітній економічній історії та, певно, зробив свої висновки з цього", - сказав він.
"Проте Україна розташована в Європі, тому їй необхідно активно і якомога швидше виходити на шлях у напрямку ЄС, не псуючи своїх відносин із іншими партнерами в світі. І про цей напрямок президент ще раз наголосив у своєму виступі", - додав посол.
Раніше президент Віктор Янукович зазначив, що допускає пакетну угоду щодо Митного союзу за формулою "3+1".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"