Ви чи житель Амстердаму: хто за комунальні послуги платить більше?

Вівторок, 21 березня 2017, 09:30 -
Наскільки сильно відрізняються ваші витрати на комуналку порівняно з жителями європейських країн? Дізнайтеся це, використавши інтерактивний калькулятор ЕП.

.

Реклама

За останні роки газ, електроенергія та опалення подорожчали удвічі-утричі. Останнє, підвищення відбулося зовсім нещодавно. Так, з 1 березня 2017 року уже в п'ятий раз зросли тарифи на електроенергію — до 90 коп/кВт-год за споживання до 100 кВт-год на місяць і 1,68 грн/кВт-год за споживання понад 100 кВт-год на місяць.

Подорожчання комунальних послуг не викликає позитивних емоцій. Особливо тоді, коли рахунок за опалення виріс із 150 грн у 2014 до 1500 грн у 2017.

В уряді пояснюють, що раніше ціни на газ були нижче собівартості і що весь цивілізований світ платить за комунальні послуги більше, ніж звикли платити в Україні. Але це так само не спрацьовує, тому що українець хоче, щоб разом з цінами росли і зарплати.

І тут виникає питання: яку ж частину наших доходів з'їдають комунальні платежі, багато це чи мало в порівнянні з іншими країнами. Можливо німці, поляки або інші представники ЄС так само витрачають значну частку своєї зарплати, щоб заплатити за тепло і електрику та воду?

ЕП вирішила перевірити це, порівнявши витрати середньостатистичного киянина із розходами мешканців столиць сусідніх країн.

Щоб дізнатись, скільки платите ви, введіть ваш місячний дохід та ваш сукупний рахунок за комунальні послуги.

Я заробляю:

Я витрачаю на комунальні послуги:

Ваш рахунок — це помаранчевий стовпчик

*В графіку вказані середні показники витрат і доходів, в тому числі мешканців Києва. Джерело: numbeo.com

Ви витрачаєте на комунальні послуги від ваших доходів. Це в рази більше, ніж витрачає на комунальні послуги мешканець Амстердаму та в менше, ніж витрачає мешканець Кишинева.

Як можна побачити на графіку, незадоволення українців цілком аргументоване. Київ — друге європейське місто за рівнем витрат населення на комунальні послуги. Більше — тільки у Кишиніві, де за середньої заробітної плати 222 долари середній рахунок за комунальні послуги становить 108 доларів.

Лідером є столиця Нідерландів, де за середньої зарплати у 2019 доларів мешканці міста витрачають на комунальні послуги у середньому 170 доларів, або 6,4%.

Нижче, на розсіяному графіку, можна подивитись різницю між європейськими містами, вирахувану на основі середньої зарплатні та середнього рахунку за комунальні послуги. Чим більше розмір кола, тим більше мешканець міста витрачає за комунальні послуги.

У деяких європейських країнах витрати на комунальні послуги значно вищі, ніж в Україні, проте для бюджету громадян це не так відчутно, оскільки середня заробітна плата також є дуже високою.

Для середньостатистичного мешканця Берліну, який витрачає на комунальні послуги середню зарплатню киянина, це невеликі гроші, оскільки його місячний дохід становить 2075 доларів. Схожа ситуація у Лондоні, Парижі та Відні.

Федір Попадюк, ЕП