Україна оголосила акваторії чорноморських портів РФ зоною воєнної загрози

Субота, 5 серпня 2023, 12:27 -
 
фото: marinetraffic

Україна у п’ятницю, 4 серпня, опублікувала прибережне повідомлення, яким оголосила акваторії шести російських портів у Чорному морі такими, що перебувають під воєнною загрозою.

Про це йдеться у прибережному повідомленні №118, що опубліковане на сайті Держгідрографії.

У повідомленні зазначається, що йдеться про акваторії внутрішнього та зовнішнього рейдів портів Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі та Тамань.

 
повідомлення: Держгідрографія

Підставою такого оголошення слугує наказ № 5 Військово-морських сил України від 04 серпня 2023 року.

Реклама:

Нагадуємо:

Після виходу з "зернової ініціативи" РФ заявила, що усі судна, які прямуватимуть в українські морські порти з 20 липня, розглядатимуться агресором як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Тоді ж Україна випустила дзеркальну заяву, попередивши про те, що розглядатиме всі судна, які прямуватимуть в порти РФ або окуповані українські порти, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення.

Реклама:

Ввечері у п’ятницю, 4 серпня, внаслідок атаки морських безпілотників у Керченській протоці було пошкоджено російський танкер-хімовоз "SIG". У Росії кажуть, що розливу палива з танкера не зафіксовано.

Згодом Інтерфакс-Україна з посиланням на співрозмовника в Службі безпеки України повідомило, що за спецоперацією стоїть СБУ.

Реклама: