Міноборони та турецька Baykar Makina домовились про будівництво сервісного центру в Україні

Понеділок, 31 липня 2023, 17:37 -

Міністерство оборони та турецька компанія Baykar Makina уклали договір про будівництво в Україні сервісного центру з ремонту та обслуговування безпілотних літальних апаратів. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Підписання домовленостей відбулось у розвиток Рамкової угоди між Урядами України та Турецької Республіки про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, яка набрала чинності 23 січня 2023 року. 

У пресслужбі уряду зазначають, що цей крок суттєво посилить співпрацю двох країн в оборонній сфері.

Реклама:

Держсекретар Міноборони Костянтин Ващенко, спілкуючись з турецькими партнерами заявив, що створення сервісного центру стане вагомим внеском у посилення оборонних спроможностей України і допоможе наблизити нашу перемогу.

"Дякуємо Уряду та турецькому народу за потужну підтримку нашої держави. Допомога Туреччини для України в час повномасштабної війни, безумовно, безцінна. Окрема вдячність компанії BAYKAR за внесок у нарощення потужності ЗСУ в боротьбі з російською агресією. Кожен в Україні знає, що таке "Байрактар", знає вашу компанію. Але ми рухаємося вперед і нам важливо створювати власну базу в Україні для обслуговування безпілотників. 

Цей спільний проект закладе основу нашої системної роботи, створить робочі місця в Україні. Ми досягли згоди, найближчим часом буде створено центр", - сказав Ващенко.

Реклама:

Також він зауважив, що сьогодні політика українського оборонного відомства спрямована на посилення власних спроможностей із ремонту військової техніки.

"Це стосується не тільки безпілотників. Це стосується і важкої бронетехніки, інших засобів ведення бою. Ми розуміємо, що нам потрібно розвивати власну інфраструктуру, створювати власні робочі місця, навчати наш власний персонал для того, щоб навіть після перемоги ми мали можливість бути максимально ефективними і використовували наявні ресурси для підтримання обороноздатності держави на належному рівні", - резюмував Ващенко.

Читайте також: Яка українська зброя буде підкорювати світові ринки після війни

Зірковий час для військових заводів. Як Україна може виробляти більше зброї?

Нагадуємо:

Турецька компанія Baykar розпочала будівництво заводу з виробництва ударних безпілотників Bayraktar в Україні.

Реклама: