"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

"Нафтогаз" закупив 400 млн кубометрів газу українського видобутку

Вівторок, 30 травня 2023, 16:18 -

"Нафтогаз" починаючи з 26 квітня закупив на Українській енергетичній біржі 400 мільйонів кубометрів газу для власних потреб.

Про це повідомив голова правління компанії Олексій Чернишов у Facebook.

"Прозорий  ринок газу всередині країни – це мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток. Саме тому Група Нафтогаз майже щодня виходить на біржу, купуючи різні обсяги палива, від сотні тисяч "кубів" до мільйонів. З 26 квітня ми вже закупили близько 400 млн куб метрів українського газу", - зазначив він.

Чернишов додав, що НАК готовий купувати газ із точками поставки як у підземних газових сховищах, так і на віртуальній торговій точці. 

Реклама:

"Наша мета на опалювальний сезон 2023/24 – відмовитися від імпорту газу, і пройти зиму на власних енергоносіях. Для цього потрібно створити необхідні резерви палива. Більшу частину – до 13,5 млрд – має забезпечити Укргазвидобування. Решту очікуємо від приватників", - пояснив глава компанії.

Він нагадав, що в умовах війни експорт газу власного видобутку з України заборонений: спочатку країна має бути впевнена у тому, що накопичила достатньо газу для власних потреб. 

"Але за дієвого ринку, приватним видобувникам не має бути важливим, є експорт чи ні. Вони можуть бути впевнені у тому, що продадуть свій ресурс всередині країни за конкурентними цінами", - додав Чернишов.

Реклама:

Нагадуємо:

Оператор ГТС України розпочав закупівлю природного газу для забезпечення власної господарської діяльності на організованому товарному ринку - УЕБ.

Реклама: