Російський підрозділ зернотрейдера Viterra продовжить працювати окремо під новою назвою – ЗМІ

Четвер, 18 травня 2023, 17:20 -

Російський підрозділ глобального зернового трейдера Viterra - "Вітерра Рус" - продовжить роботу в РФ під новою назвою - операційний бізнес Viterra в РФ планують передати місцевому менеджменту.

Про це пише "Коммерсантъ" із посиланням на джерела на ринку.

За словами одного з них, компанія називатиметься "МЗК Експорт". У травні "Вітерра Рус" зареєструвала серію доменів з іменами MZK-Export, MZK-Trade, MZK-Rus тощо. Керуючий директор "Вітерра Рус" Микола Дем'янов у середу не надав коментар. У головному офісі Viterra газеті не відповіли.

Viterra поряд з Cargill і Louis Dreyfus раніше оголосила про припинення експорту зерна з РФ з нового сезону, який почнеться в липні 2023 року. Як повідомляла Viterra, її робота в Росії більше не відповідає довгостроковому напрямку, і компанія розглядає різні варіанти передання місцевого бізнесу та активів новим власникам.

Реклама:

За словами джерел "Комерсант", операційний бізнес Viterra планується передати місцевому менеджменту.

"МЗК Експорт" також може зберегти контроль над терміналом у Ростові-на-Дону потужністю до 1,5 млн тонн зерна на рік і частину частки з 50% у терміналі "Тамань" потужністю 5,5 млн тонн зерна на рік, розповідають співрозмовники видання.

 Ще частина частки в "Тамані" може бути продана структурам, пов'язаним з "Деметра-Холдингом", який володіє рештою 50%, додали співрозмовники. Один зі співрозмовників додав, що остаточно схему передачі активу не визначено. У "Деметра-Холдингу" відмовилися від коментарів.

Реклама:

МЗК (Міжнародна зернова компанія) - перша назва, під якою нинішня "Вітерра Рус" почала торгівлю зерном у Росії 2004 року як дочірня структура Glencore. У 2017 році російський підрозділ було перейменовано на "Гленкор Агрікалчер МЗК", а у 2021 році після зміни глобального найменування Glencore Agriculture на Viterra стало працювати під поточною назвою.

У липні 2022 року - лютому 2023 року "Вітерра Рус" була четвертим експортером зерна з Росії, відвантаживши близько 3 млн тонн, що відповідає приблизно 9% всього зернового експорту з країни за цей період.

За словами співрозмовника газети на ринку, без участі глобального офісу Viterra "МЗК Експорт" буде складніше конкурувати. При зниженні частки в "Тамані" перевалювати колишні обсяги через цей термінал навряд чи вийде, зазначає джерело.

Економічна правда

Реклама: