Дохід Росії від експорту добрив у 2022 році зріс на 70% – FT

Неділя, 15 січня 2023, 18:00 -
 
Getty images

Дохід РФ від експорту добрив для сільськогосподарських культур зріс на 70% до 16,7 млрд доларів у 2022 році, попри зниження обсягів продажів, оскільки ціни на поживні речовини різко зросли після 24 лютого. 

Про це повідомляє Financial Times.

"Згідно з даними ООН, за перші 10 місяців 2022 року російський експорт добрив зріс на 70% до 16,7 млрд доларів порівняно з тим же періодом 2021 року. Статистика імпорту від торговельних партнерів Москви показує, що в обсязі продажі за кордон впали лише на 10% порівняно з тим же періодом минулого року", – йдеться в повідомленні. 

Експорт продовольства та добрив з Росії звільнений від західних санкцій, щоб підтримати продовольчу безпеку, особливо для бідніших країн. Москва нарощує експорт до таких країн, як Індія, Туреччина та В'єтнам. 

Реклама:

Одним із товарів, експорт яких продовжується, є аміак, сировина для азотних добрив, через закриття трубопроводу через Україну. На частку Росії припадає близько 12 відсотків світового експортного ринку аміаку.

Згідно з даними дані ООН російський експорт цієї продукції, яка також використовується в таких галузях, як виробництво пластмас і текстилю, впав на 76% за обсягом за перші дев'ять місяців 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: Добрива від терористів і зерновий коридор. На Україну тиснуть, щоб дати Росії вивозити свій аміак через Одесу

Реклама:

Нагадаємо:

Після продовження "зернової угоди" щодо експорту українського зерна через порти Чорного моря почав розблоковуватися експорт російських добрив - перше судно з російськими добривами для Африки вийшло із порту Нідерландів.

Реклама: