В системі Prozorro з початку війни провели 94 тисячі тендерів на 120 мільярдів

П'ятниця, 30 грудня 2022, 09:55 -

Від початку великої війни на платформі електронних закупівель Prozorro провели 94 тисячі тендерів на 120 мільярдів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Результати роботи у 2022 році свідчать про те, що, попри всі складнощі й виклики, електронна система закупівель Prozorro працює без збоїв та демонструє гнучкість і здатність змінюватись, навіть в умовах воєнного часу. Більше того, міжнародні партнери теж високо оцінили ефективність українських державних закупівель", – зазначила заступниця міністра економіки Надія Бігун.

З початку великої війни на Prozorro:

Реклама:
  • провели 94 тисячі тендерів на 120 млрд грн;
  • учасниками конкурентних закупівель стали понад 23 тисячі підприємств;
  • різниця між загальною сумою, яку державні замовники планували витратити на свої закупівлі, та сумою, за якою були укладені контракти завдяки тендерним процедурам, склала 6 млрд грн;
  • усього в електронній системі прозвітували про понад 2 мільйони укладених договорів на 311 млрд грн.

У Мінекономіки зазначили, що після того, як у липні 2022 року уряд повернув обов’язкові закупівлі в Prozorro, у системі відбувається близько половини закупівель від показників довоєнного рівня. 

"Таке скорочення можна пояснити як зменшенням видатків на некритичні потреби, як і тим, що закупівлі для потреб оборони та критичної інфраструктури здійснюються без використання Prozorro", – роз’яснили в відомстві.

Крім цього, з початку повномасштабного вторгнення Росії Кабмін змінив правила здійснення публічних закупівель, аби адаптувати їх під нову реальність, яка вимагає більш швидкого забезпечення потреб – середню тривалість тендера вдалося скоротити майже вдвічі — до 22 днів.

Реклама:

Натомість процедуру запиту ціни пропозиції в Prozorro Market можна провести ще швидше, її середня тривалість — 11 днів. 

"Завдяки новим правилам замовники можуть використовувати Prozorro Market без обмежень по сумі, що дозволяє суттєво зняти адміністративне навантаження з замовників. Відтак і обсяг закупівель в електронному каталозі зріс утричі, порівняно з 2021 роком — до 1,2 млрд грн", – додали в Мінекономіки.

Нагадуємо:

Система електронних закупівель Prozorro, включаючи каталоги Prozorro Market, відповідає вимогам до електронних закупівель, які фінансуються Світовим банком.

Реклама: