ЄЦБ сповільнив підвищення ставок, але обіцяє продовжити боротьбу з інфляцією

Четвер, 15 грудня 2022, 15:57 -

Європейський центральний банк підвищив процентні ставки у четвер: базову ставку на 50 б.п. - до 2,5%, ставку за депозитами - із 1,5% до 2%. Регулятор продовжить підвищувати ставки на тлі високої інфляції.

Про це пише Reuters.

При цьому ЄЦБ підвищив ставки нижчими темпами, ніж на останніх 2 засіданнях (тоді регулятор підвищував ставку на 75 базисних пунктів на тлі пікової інфляції та високих ризиків рецесії).

"ЄЦБ підвищує ставки безпрецедентними темпами, щоб стримати ціни, які різко зросли відтоді, як економіки знову відкрилися після пандемії COVID-19.

Реклама:

На ситуацію вплинуло різке зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну", - пише агентство.

Це рішення ЄЦБ відповідає очікуванням економістів і віддзеркалило аналогічні підвищення ставок в Банку Англії в четвер і Федеральній резервній системі США в середу.

Але, як і Банк Англії і ФРС, ЄЦБ відзначив ще більш високу вартість запозичень, щоб переконати інвесторів, що він як і раніше серйозно налаштований на боротьбу з інфляцією, яка може залишитися вище цільового показника ЄЦБ в 2% до 2025 року.

Реклама:

"Рада керуючих вважає, що процентні ставки все ще повинні будуть значно зростати стабільними темпами, щоб досягти рівнів, які є достатньо обмежувальними для забезпечення своєчасного повернення інфляції до середньострокової мети 2%", - сказали в ЄЦБ.

Нагадаємо:

Федеральна резервна система США підвищила базову ставку на 50 базисних пунктів до цільового діапазону від 4,25% до 4,5%. 

Економічна правда

Реклама: