Кабмін прискорив передачу держпідприємств Фонду держмайна для приватизації

Четвер, 8 вересня 2022, 10:57 -

Кабінет міністрів прискорив передачу держпідприємств у сферу управління Фонду держмайна для подальшої приватизації.

Про це повідомляє Мінекономіки.

"Уряд змінив порядок передачі єдиних (цілісних) майнових комплексів підприємств, установ, організацій, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності, до сфери управління Фонду державного майна.

Тепер ініціатива передачі таких об’єктів може належати не лише органам, які ними управляють, але й Кабінету Міністрів, Мінекономіки та Фонду держмайна", - пояснили в міністерстві.

Реклама:

Там додали, що відповідні проєкти рішень уряду розроблятиме Міністерство економіки, в триденний термін погоджуватиме їх з Мінфіном та Держстатом і протягом семи днів передаватиме на розгляд Кабміну.

Якщо орган, який управляє активом, у встановлений строк не погодить пропозиції з передачі об’єкту, вони передаватимуться уряду без його погодження.

"Сьогодні бізнес та держава зацікавлені у максимальному прискоренні приватизації. Це дозволить підприємцям стати власниками нових активів, запустити виробництва, створити робочі місця, налагодити переробку продукції, вийти на зовнішні ринки. Раніше бюрократичні процедури значно затягували процес передачі об’єктів зі сфери відання окремих держустанов до управління Фонду.

Реклама:

Тепер ми прибираємо ці перепони. Об’єкт буде максимально швидко взятий Фондом держмайна в управління з подальшою його підготовкою до проведення відкритого та конкурентного аукціону. В результаті за відносно стислі терміни ми знайдемо для занедбаних непрацюючих активів приватних інвесторів, які дадуть їм нове життя", - заявила перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

У Мінекономіки нагадали, що в рамках "малої приватизації" в 2022 році держава планує знайти власників для щонайменше 150-ти підприємств.

Нагадаємо:

Кабінет міністрів прийняв постанову, яка дозволить відновити процес малої приватизації з 1 вересня.

Економічна правда

Реклама: