"Альфа-Банк Україна" подав позов проти Акордбанку: вимагає повернення 8 мільйонів доларів

Понеділок, 22 серпня 2022, 11:20 -

"Альфа-Банк Україна" подав позов на Акордбанк за невиконання угоди форексного свопу з продажу-купівлі іноземної валюти проти гривні у сумі 8 млн доларів. В Акордбанку кажуть, що не порушували жодних норм законодавства.

Інформація про судову справу з’явилась в реєстрі судових справ.

Відповідно до реєстру, "Альфа-Банк" звернулося з позовом до ПАТ "КБ "Акордбанк" "про зобов'язання ПАТ "КБ "Акордбанк" до виконання зобов'язань за Генеральною угодою №Р-154/2017 від 20.09.2017".

"Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження", - йдеться в ухвалі суду від 9 серпня.

Реклама:

Суд ухвалив, що справа розглядатиметься за правилми загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначили на 20 вересня 2022 року о 15:00.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №23.

Реклама:

"Акордбанк має заборгованість у розмірі 8 млн доларів та не виконує зобов’язання, посилаючись на форс-мажорні обставини.

Це може стати першим прецедентом судового вирішення господарського спору в умовах військового стану з посиланням на форс-мажорні обставини в банківському секторі", - заявив співрозмовник ЕП в "Альфа-Банку".

Раніше повідомлялось, що "Альфа-Банк Україна" змінює назву на "Сенс Банк", про що вже повідомив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Як зазначається на сайті НБУ, через зареєстровані на Кіпрі ABH Holdings S.A та ABH Ukraine Limited бенефіціарами банку є російський бізнесмен Андрій Косогов (40,96%), Пьотр Авен (12,4%), Міхаіл Фрідман (32,86%). Також частки мають італійська банківська група UniCredit (9,9%) та Марк Фоундейшен з дослідження ракових захворювань (3,87%).

За даними НБУ, кінцевим бенефіціарним власником "Акордбанку" є Данило Волинець - чоловік ексміністра фінансів та посла України в США Оксани Маркарової.

Доповнено.

В Акордбанку прокоментували ситуацію з позовом.

"Так, дійсно про позов нам відомо. Але обставини справи не відповідають заявленим Альфа-Банком. Акордбанк не має заборгованості перед Альфа-Банком. Враховуючи, що, відповідно до отриманої інформації від співробітників Казначейства Альфа-Банку, що на початку військової агресії росії проти України у них відсутній гривневий еквівалент на повну суму у 8 млн.доларів США для повернення Акордбанку, повертати валюту Альфа-Банку, кінцевими бенефіціарами якого є громадяни російської федерації – країни агресора, країни-окупанта, не було підстав, тому угоду було закрито.

Відповідно у Альфа-банку проти розміщених в Акордбанку 8 млн доларів США залишився повний гривневий еквівалент цієї суми відповідно до раніше укладеної угоди свопу. А отже жодних порушень чинного законодавства України Акордбанком не було", - заявив голова правління банку Олексій Руднєв.

Економічна правда

Реклама: