Фінустанови зобов’яжуть оцінювати вплив своїх проєктів на довкілля – НБУ

Четвер, 25 листопада 2021, 20:54
 
unsplash

Фінансові установи будуть зобов’язані оцінювати вплив проєктів під фінансування у розрізі їхнього впливу на довкілля.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Національний банк разом з Міжнародною фінансовою корпорацією розробили Дорожню карту реалізації політики щодо розвитку сталого фінансування.

Вона, зокрема, передбачає імплементацію екологічних, соціальних та управлінських (ESG) факторів в систему корпоративного управління банків (2022 року) та небанківських фінустанов (з кінця 2024 року). 

Крім того, фінансові установи під час відбору проєктів для фінансування будуть зобов’язані оцінювати їхній вплив на екологію, сталість економічної діяльності та енергоефективність. 

Також банки та небанки повинні будуть розкривати інформацію щодо технічних критеріїв та класифікацій економічної діяльності, ESG-показників, на основі яких здійснено оцінювання та відбір таких проєктів. Цього можна очікувати після 2023 року для банків та після 2024 року – для небанків.

Зрештою, фінустанови зобов’яжуть розкривати інформацію про сталий характер їхньої діяльності, її вплив на довкілля, про репутаційні та фінансові ризики, що виникають у зв’язку із впливом їх діяльності на довкілля. 

Нагадуємо:

Нацбанк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до групи Світового банку, 16 квітня підписали договір про співпрацю у сфері "зеленого фінансування".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!