Ставки за іпотекою на "вторинці" знизилися у ІІ кварталі – НБУ

П'ятниця, 13 серпня 2021, 14:26
 
unsplash

За даними Національного банку обсяги іпотечного кредитування продовжують зростати – у другому кварталі видано позик на 2,3 млрд грн, за цей період ставки на вторинному ринку знизилися на 0,7 в.п.

Про це повідомляє пресслужба НБУ за результатами опитування банків.

У червні банки видали 955 іпотечних кредитів на загальну суму 774.6 млн грн. Загалом за ІІ квартал видано 2839 позик майже на 2,3 млрд грн, за перше півріччя – 4652 кредити на загальну суму понад 3.6 млрд грн. 

Порівняно з першим півріччям минулого року обсяги нового іпотечного кредитування зросли в 2,5 раза за кількістю договорів та в 3,4 раза у грошовому вимірі. Водночас важливо врахувати, що торік цей період відповідав суворим карантинним обмеженням у країні.

Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості ще більше посилили свою перевагу: у червні їх частка перевищила 90% від усіх наданих іпотечних кредитів. Це стосується як кількості договорів, так грошового виміру.

Середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту становила в червні 17.3% на первинному і 13.2% – на вторинному ринку. За другий квартал ставки знизилися відповідно на 0.1 в. п. та на 0.7 в. п.

Ринок іпотечного кредитування залишається дуже концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 90% нових угод. 

Нагадуємо:

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що планується випуск держоблігацій у розмірі 20 млрд грн для фінансування іпотечних програм.

Читайте також: Чи доступна іпотека Зеленського? Як журналісти ЕП брали кредит під 7% і що з цього вийшло

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!