Уряд встановив тимчасове держрегулювання цін на пальне

П'ятниця, 14 травня 2021, 13:22
 

На засіданні 14 травня Кабмін ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр).

Про це повідомляє enkorr з посиланням на джерело в уряді, пресслужба Мінекономіки у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Так, було прийнято зміни до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Відтепер на період дії карантину також буде встановлено граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище від 7 грн/літр) і бензину (не вище від 5 грн/літр).

Середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та ПДВ), має розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць.

Розрахунки здійснюватиме НАК "Нафтогаз України", який буде їх надавати Мінекономіки не пізніше 3 числа кожного місяця, а відомство публікуватиме середні ціни одного літра дизпалива і бензину до 5 числа кожного місяця.

Згідно з цими розрахунками, середня ціна дизельного палива на травень з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 грн/л, бензину – 30,22 грн/л.

ДОПОВНЕНО: У коментарі "Інтерфакс-Україна" пресслужба Мінекономіки навела слова очільника відомства Ігоря Петрашка щодо введених обмежень. Він зазначив, що такий крок – відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне у роздрібних мережах.

"Уряд підтримує здорову і прозору конкуренцію на ринку палива. Та водночас уряд повинен захистити простих споживачів, які вже постраждали від вимушеного карантину. 

Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним і введе прозорий механізм ціноутворення" , – додав Петрашко. 

Нагадуємо:

Мінекономіки пропонує на період дії карантину встановити граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"