У Фонді гарантування розповіли, якою є сума непогашених кредитів неплатоспроможних банків

Вівторок, 6 квітня 2021, 15:00
 

В Україні сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків станом на квітень 2021 року сягає 230 мільярдів гривень.

Про це повідомив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у відповідь на запит "Радіо Свобода".

"Сума виведених активів різниться по кожному банку. Та загалом для Фонду вихідною цифрою для розрахунку є сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків.

На сьогодні вона сягає 230 млрд грн. Фактично це і є обсяг коштів, на повернення яких розраховує Фонд як установа, головною метою функціонування якої є захист інтересів кредиторів неплатоспроможних банків", - заявили у відомстві.

Із загальної суми незадоволених вимог кредиторів:

  • 69,2 млрд грн - незадоволені вимоги самого Фонду (кошти, витрачені Фондом на виплату гарантованого відшкодування вкладникам та ліквідацію банків);
  • майже 18,5 млрд грн - незадоволені вимоги НБУ;
  • 3,45 млрд грн - незадоволені вимоги податкової служби до неплатоспроможних банків;
  • 6,3 млрд грн - незадоволені вимоги державних банків;
  • 137,2 млрд грн - вимоги інших кредиторів, у тому числі юридичних осіб, клієнтів неплатоспроможних банків.

У фонді пояснили, що у світі більш розповсюдженою є практика добровільного врегулювання повернення таких активів.

"Як показує міжнародний досвід, розслідування в кримінальних провадженнях і судові процеси - це доволі тривалі механізми притягнення до відповідальності, тому у світі більш розповсюдженою є практика добровільного врегулювання.

Саме розробка та реалізація єдиної державної стратегії у цьому питанні є тим каталізатором, який може пришвидшити такі процеси та зробити їх більш ефективними", - пояснили у відомстві.

Нагадаємо:

Фонд гарантування вкладів фізосіб хоче збільшити гарантовану суми відшкодування вдвічі – до 400 тисяч гривень, востаннє вона збільшувалася у 2012 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"