Через відтік туристів вартість оренди у туристичних центрах впала на 15%

Понеділок, 8 березня 2021, 16:47
 

Пандемія спричинила скорочення кількості туристів, та, як наслідок, й орендодавців, на сервісі Airbnb – через це вартість оренди житла у туристичних центрах впала на близько 15%.

Про це повідомляє Reuters.

Airbnb слугує платформою, що поєднує орендодавців та орендарів на ринку короткотермінової оренди житла. Відтак, висока концентрація короткотермінового житла у туристичних центрах значно піднімала загальний рівень цін на довгострокову оренду для місцевих жителів.

Уряди країн Європи довгий час намагалися пом’якшити ефекти, які оренда через сервіс Airbnb мала на ринок нерухомості та зменшити кількість помешкань у туристичних центрах. 

З відтоком туристів здійснилися і бажання влади врегулювати цей ринок. Як зазначає Reuters, чимало хостів (власників житла) змінили фокус з туристів на середньо та довгострокових орендарів, почали безпосередньо жити у цих помешканнях або ж взагалі їх залишили.

Так, за останній місяць кількість пропозицій житла на одну ніч на Airbnb у 50 найбільших містах Європи скоротилася на 21,9% до попереднього року.

У компанії кажуть, що люди почали більше уваги приділяти малим містам на противагу туристичним осередкам: "У нас було більше пропозицій у Франції, Німеччині, Португалії, Іспанії та Чехії разом наприкінці 2020 року, ніж наприкінці 2019 року".

Наприклад, у Венеції, населення якої становить 60 тисяч осіб, туристичний потік сягав 20 мільйонів осіб щороку. У січні бронювання у місті скоротилося на 67%, і населення спонукає владу використати цю можливість на користь місцевих жителей.

У історичному центрі Лісабону, столиці Португалії, бронювання за час пандемії скоротилися на 20%. Це спровокувало падіння цін на оренду житла на 15%  у період з березня по грудень 2020 року.

У Празі, столиці Чехії, пропозиції на сайті скоротилися близько наполовину, а вартість оренди відтак впала на 8%.

Нагадаємо:

Акції сервісу бронювання житла Airbnb зросли у ціні на 9,8%, що підняло ринкову вартість компанії до 105 мільярдів доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"