В НБУ пояснили, чому скоротились міжнародні резерви у лютому

П'ятниця, 5 березня 2021, 18:27
 

Протягом лютого міжнародні резерви України скоротилися на 1% до 28,5 млрд дол через погашення зовнішніх та внутрішніх зобов’язань держави.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Так, на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було виплачено 633,9 млн дол. З них 489,2 млн дол були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 33,7 млн дол - на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Водночас, через нарощення портфеля ОВДП нерезидентами на міжбанку переважала валютна пропозиція, що дозволило дозволило регулятору викупити в резерви 200 млн дол.

Третім чинником є переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У минулому місяці, зазначили в НБУ, їхня вартість зменшилася на 87,5 млн дол.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - додали у Нацбанку.

Нагадаємо:

За підсумками лютого обсяги міжнародних резервів Нацбанку скоротилися на 278 мільйонів доларів - з 28,8 млрд на початок місяця до 28,5 млрд дол на 1 березня 2021 року.

Сукупний державний борг України станом на 31 січня становить 2,56 трлн грн, або 90,7 млрд доларів в еквіваленті - за місяць він збільшився на 6,34 мільярда гривень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"