У Мінцифри розповіли, скільки ФОПів зареєстрували онлайн

Понеділок, 29 березня 2021, 15:05
 

У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що через "Дію" ФОП відкрили понад 275 тисяч українців – це одна з найбільш популярних державних послуг онлайн.

Про це йдеться у пресрелізі Мінцифри.

У відомстві додали, що з моменту запуску "Дії" у 2020 році портал має понад 3,6 мільйона відвідувань.

"Послуги з відкриття, внесення змін та закриття ФОП стали одними із перших онлайн-сервісів на порталі Дія та одними з найпопулярніших", – коментують у Мінцифри. 

У відомстві кажуть, що скоротили процес реєстрації ФОП з 30 до 3 етапів, а заповнення форми займає близько 15 хвилин.

Відтак, наразі понад 275 тисяч українців скористалися послугами відкриття ФОП онлайн.  "Важливо, що при відкритті ФОП можна також зареєструватися платником ПДВ. А ще послуга з реєстрації ФОП включає взяття на облік платників єдиного податку податковою службою та державними органами статистики", – додали у Мінцифрі.

Повідомляється, що близько 40% підприємців відкривали ФОП онлайн протягом року, хоча у 2019 році показник становив 5%.

Крім того, на порталі Дія також доступні послуги для відкриття ТОВ, чим скористалися вже 1700 підприємців. Ця послуга, кажуть у відомстві, займає близько 30 хвилин.

Нагадаємо:

З квітня у "Дії" з’явиться можливість автоматично реєструвати ФОПи без посередництва людей та сплачувати податки за допомогою прив’язаної у додатку картки.

"Дія" впроваджує безконтактну технологію NFC, завдяки якій можна буде прикласти ID-паспорт до телефону та авторизуватися у додатку без BankID НБУ.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що у квітні на Diia Summit запустять низку нових цифрових продуктів в "Дії", зокрема, Дію ID та електронний лікарняний.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"