Мінінфраструктури обговорює з грузинською компанією концесію порту "Ізмаїл"

Вівторок, 23 березня 2021, 14:55
 

Мінінфраструктури обговорює стан підготовки проєкту та умови концесії порту "Ізмаїл" з потенційним приватним партнером - грузинською компанією GIG HOLDING.

Про це повідомляє прес-служба відомства за підсумками наради щодо реалізації проєкту концесії.

У нараді, окрім міністра Владислава Криклія, також взяли участь директор Команди підтримки реформ Мінінфраструктури Ірина Кошель, директор ДП "Ізмаїльський МТП" Андрій Єрохін, гендиректор компанії GIG HOLDING Давід Бежуашвілі, інші представники Міністерства, АМПУ та компанії Ernst&Young.

"Учасники наради обговорили стан підготовки проєкту концесії та вислухали наміри потенційного приватного партнера щодо розробки відповідного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО)", - йдеться у повідомленні.

Ізмаїльський морський торговельний порт розташований на лівому березі Кілійського гирла річки Дунай в Одеській області. Причальна лінія морського порту складає 2,6 км (24 причали та 5 берегоукріплень). Об'єкт обслуговується однією залізничною станцією з 3-ма залізничними в’їздами.

Вантажообіг порту Ізмаїл у 2019 році склав 4,3 млн тонн, у 2020-му - понад 3 млн тонн. Пропускна спроможність терміналів порту сягає 9,3 млн тонн, наявний пасажирський комплекс здатний обслужити до 0,15 млн пасажирів на рік.

Нагадаємо:

20 серпня 2020 року в концесію на 35 років передали другий морський порт в Україні - спеціалізований порт "Ольвія" в Миколаєві.

20 серпня оголошено старт концесійного проєкту в порту Чорноморська.

Повідомлялось. що у Мінінфраструктури розглядають можливість передачі в концесію порту "Ізмаїл" та інших морських портів України.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"