НБУ не погодив члена правління Ощадбанку Буца, його призначили директором департаменту

Понеділок, 22 березня 2021, 19:10
 

НБУ не погодив призначення членом правління Ощадбанку Дмитра Буца - після цього банк припинив повноваження Буца як члена правління і призначив його просто директором департаменту з управління ризиками.

Про те, що НБУ відмовився погодити Буца на посаду члена правління Ощадбанку, повідомив FinClub 18 березня з посиланням на джерело.

"Національним банком прийнято рішення відмовити в погодженні Буца Дмитра Анатолійовича на посаду члена правління – директора генерального департаменту з управління ризиками", – процитувало джерело видання в Ощадбанку відмову НБУ.

Джерело пояснило, що НБУ вважає його професійно непридатним, про що регулятор чітко зазначив у своєму листі.

Після цього наглядова рада Ощадбанку 19 березня припинила повноваження члена правління, відповідального за управління ризиками, Дмитра Буца - і призначила його директором генерального департаменту з управління ризиками.

Припинення повноважень члена правління у Ощадбанку пояснили саме рішенням НБУ.

"Посилення функції ризик-менеджменту й надалі залишатиметься у пріоритеті наглядової ради та правління Ощадбанку. Банк продовжить консультації з регулятором щодо цього питання", - додали у прес-сужбі банку.

Дмитро Буц став переможцем конкурсу на посаду члена правління Ощадбанку, відповідального за управління ризиками, який був оголошений 10 липня 2020 року.

До роботи в Ощадбанку Дмитро Буц приступив 1 грудня 2020 року.

Із 2014 року Буц працював в Правекс Банку директором департаменту фінансової реструктуризації головного управління ризик-менеджменту, із 2016 року - директором департаменту реструктуризації роздрібного сегмента і сегмента МСП та управління активами головного управління ризик-менеджменту.

Із лютого 2018 року по листопад 2020 року Буц займав посаду заступника директора департаменту - начальника управління кредитного аналізу та супроводу кредитів для підтримки ліквідності департаменту супроводу кредитів в НБУ.

На ситуацію з непогодженням Буца відреагувала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

"Прочитала у ЗМІ, що Національний банк не погодив кандидатуру Дмитра Буца на посаду члена правління Ощадбанку нібито через його "професійну непридатність". Дуже здивована", - написала вона у Facebook.

За словами Рожкової, процедура погодження Нацбанком кандидатів на керівні посади (окрім голови правління) має два етапи.

Спочатку кандидат здає тест. У разі успішного проходження тесту кандидата запрошують на засідання кваліфікаційної комісії, яка складається з керівників ключових підрозділів НБУ. Для прозорості її роботи будь-хто з членів правління НБУ може бути присутнім на засіданнях комісії.

Після співбесіди з кандидатом кваліфікаційна комісія приймає рішення: рекомендувати або ні кандидата на посаду.

"Рішення кваліфікаційної комісії виноситься на розгляд Комітету з питань нагляду, який вже приймає остаточне рішення про погодження. Що важливо - більшість членів Комітету є членами Кваліфікаційної комісії. Так виглядає процедура погодження керівників банків", - пояснила Рожкова.

"Я була присутня на засіданні кваліфікаційної комісії (перший етап), коли відбувалась співбесіда з Дмитром Буцом. Співбесіда тривала більше години. І більшість членів комісії під час обговорення зазначили високий професійний рівень кандидата. Більшістю голосів він був погоджений до затвердження на Комітет з питань нагляду.

Однак, Комітет з питань нагляду не дослухався до рекомендації комісії і, як пишуть ЗМІ, не погодив Дмитра Буцу. Важко сказати, які були аргументи у членів Комітету, під час ухвалення цього рішення. Але, схоже, чи Комітет "змінився", чи щось у процесах змінилося. Тривожний сигнал", - додала вона.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"