"Центренерго": Вугілля у держшахт закуповувалося через фірму-прокладку

Четвер, 18 березня 2021, 10:45

Поставки вугілля з державних шахт для "Центренерго" до останнього часу відбувалися через приватну фірму, яка не розрахувалася з держшахтами за паливо.

Про це повідомляє пресслужба "Центренерго".

В "Центренерго" підкреслюють, що компанія не має боргів перед державними вугільними шахтами. При цьому "Центренерго" є єдиним споживачем вугілля державних шахт і викуповує 100% видобутку.

"На початку року державні шахти не відвантажували вугілля на "Центренерго" за прямими договорами. Однак вугілля поставлялося через "Укрвуглезбагачення груп", незважаючи на дію наказу Міністерства енергетики, що забороняє поставки вугілля через приватних посередників без передоплати. Саме зазначена компанія не розрахувалася з державними вугільними шахтами, в результаті чого виникла заборгованість", – йдеться в повідомленні.

"Центренерго" підкреслює, що з березня закупівля вугілля відбувається тільки за прямими договорами з держшахтами, без участі посередників на умовах відстрочки оплати 30 днів. А поставки збагаченого вугілля – виключно від ДП "Укрвугілля", яке знаходиться в управлінні Міненерго.

В цілому з початку березня "Центренерго" сплатило державним шахтам 75 млн грн для забезпечення операційної діяльності та подальших відвантажень.

"У той же час відвантаження з боку державних постачальників вугілля для "Центренерго" відбуваються зі значними порушеннями термінів і обсягів, недоотримання тільки в березні попередньо становитиме 15 тисяч тонн", – зазначили в компанії.

При цьому наразі з боку "Центренерго" існує оперативна заборгованість (за вугілля, що знаходиться в дорозі) перед державними шахтами в розмірі 105,8 млн грн з терміном погашення в квітні.

"У той же час ситуація, що виникла в зв'язку з боргом "Укрвуглезбагачення груп" перед державними шахтами не є компетенцією "Центренерго" і потребує сприяння Міністерства енергетики та, ймовірно, втручання правоохоронних структур", – сказано в повідомленні.

За даними держреєстру юросіб, єдиним власником компанії "Укрвуглезбагачення груп" зі статутним капіталом 500 грн є Єрмолович Анастасія Сергіївна, зареєстрована в місті Черкаси. До листопада 2020 року фірма мала назву "Будівельна група "Монтаж-Буд".

Читайте також: Кейс "Центренерго": як Коломойський заробляє на перепродажу державного газу

Нагадаємо:

У червні 2020 року "Схеми" повідомляли, що структури, пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським, продавали Центренерго вугілля за завищеними цінами.

За січень-червень 2020 року компанії нібито заробили на цьому 4 млрд грн.

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що вугілля на "Центренерго" з держшахт буде поставлятись за прямими договорами, минаючи посередників.

Фонд держмайна повністю оновив склад дирекції  ПАТ "Центренерго", призначивши 8 топ-менеджерів компанії на чолі з в.о. гендиректора Юрієм Власенком.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!