Пенсії від 3,5 тисяч: у Мінсоц хочуть відв’язати виплати від прожиткового мінімуму

П'ятниця, 12 березня 2021, 16:38
 

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна сподівається, що законопроєкт, яким відв’яжуть соціальні виплати від рівня прожиткового мінімуму, ухвалять найближчим часом – це дозволить збільшити рівень мінімальної пенсії до 3 500 гривень.

Про це повідомляє Liga.net з посиланням на слова Міністерки соціальної політики Марини Лазебної в етері "5 каналу".

Наразі до прожиткового мінімуму "підв’язано" понад 150 соціальних виплат: штрафів, зборів, надбавок тощо. За словами Лазебної, якщо ці соцвиплати відділити від розміру прожиткового мінімуму, рівень мінімальної пенсії для непрацюючих громадян віком 70 років з повним стажем 30-35 років зросте до 3 500 гривень.

На думку міністерки, залишити прив’язку до ПМ варто для пенсії, мінімальної заробітної плати, допомоги по інвалідності, допомоги дітям-сиротам тощо. За розрахунками Мінсоцполітики, прожитковий мінімум має становити 4 500 грн. Наразі він становить 2 198 грн.

Лазебна зазначила, що це розділення передбачене законопроєктом 5045, який вже зареєстрований у Верховній Раді, та на прийняття якого відомство очікує найближчим часом.

Читайте також: Прожитковий мінімум уже не той: як вирішити проблему розміром 2270 гривень

Нагадаємо:

Група парламентарів на чолі з головою комітету з питань соціальної політики та ветеранів Галиною Третяковою у 2020 році зареєструвала проєкт закону №3515, а на початку 2021 року уряд зареєстрував законопроєкт №5045.

Обидва документи відв'язують від прожиткового мінімуму багато видів виплат з бюджету, проте відрізняються підходами до того, як саме це варто робити.

Пенсії, обчислені залежно від зарплати та стажу, з 1 березня для 8 мільйонів українців зростуть на 11%, у середньому зростання становитиме 300 грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"