У наглядовій раді Нафтогазу розповіли, чому потрібно розділити активи Укрнафти

П'ятниця, 12 березня 2021, 12:05
 

Голова наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд пояснила, що поділ активів Укрнафти дозволить Нафтогазу отримати повний контроль над своєю часткою, що позбавить компанію низки пов’язаних проблем.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Спотісвуд зазначила, що наглядова рада Нафтогазу повністю підтримує розділення активів Укрнафти між НАК та міноритарними акціонерами. "Нафтовий сегмент – це інший бізнес і управляти ним можна окремо", – додала вона.

За словами очільниці наглядової ради, обвинувачення у продажі "Укрнафтою" газу та нафти своїм міноритарним власникам за надто низькими цінами є справедливими. Водночас вона зазначила, що проблема полягає "у способі організації державного аукціону, що дозволяє маніпулювати ціною", чого сам "Нафтогаз" змінити не може.

"Якщо ми зможемо відділити свою частину "Укрнафти", розділити бізнес та отримати повний контроль над своєю часткою, то компанія стане суттєво прозорішою, а нам не доведеться мати справу з усіма цими проблемами", – розповіла Спотісвуд.

Вона додала, що Нафтогаз має проблеми з отримання фінзвітності "Укрнафти" попри те, що є її мажоритарним власником:

"Як на мене, це просто неймовірно.  Ми не можемо отримати інформацію від компанії, де ми  — мажоритарний власник, що означає, що ми не можемо нею повноцінно керувати чи перевіряти звинувачення на її адресу".

Нагадаємо:

Раніше голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв розповідав, що без розділення активів "Укрнафти" група не зможе вийти на IPO, як це передбачає затверджена в жовтні 2020 року політика власності "Нафтогазу".

"Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти".  Групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами "Приватбанку", серед яких зокрема Ігор Коломойський - близько 42% акцій.

Повідомлялося, що "Нафтогаз України" розпочав перемовини з міноритарними акціонерами ПАТ "Укрнафти" щодо розділення активів компанії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!