Мінекономіки оцінило падіння ВВП України у січні

Середа, 10 березня 2021, 17:01
 

За розрахунками Міністерства економіки, у січні ВВП України скоротився на 2,6 - 2,8%, зокрема через січневий локдаун.

Про це йдеться в Огляді економічної активності, опублікованому 10 березня.  

Так, локдаун з 8 по 24 січня спричинив певне скорочення виробничої активності більшості суб’єктів економічної діяльності та, згідно дослідження НБУ, посилив песимістичні настрої бізнесу. Внаслідок цього зведений індекс виробництва товарів та послуг зменшився на 4% у січні проти падіння на 2,5% у січні-2020.

Найбільше скоротилася діяльність у секторах промислового виробництва (-4%), будівництва (-12,9%) та сільського господарства (-5,7%). Серед секторів сфери послуг постраждали найбільше пасажирський транспорт. Проте, як додають у відомстві, "роздрібний сегмент ринку залишався єдиним видом, який демонстрував зростання".

Скорочення ВВП за підсумками січня Мінекономіки оцінило у 2,6 - 2,8%.

Зазначається, що позитивні результати діяльності продемонструвала внутрішня торгівля в умовах стимулювання споживчого попиту на тлі подальшої зміни пріоритетів в споживанні у бік харчових продуктів та товарів першої необхідності.

Загалом на перший квартал року міністерство прогнозує збереження негативної динаміки ВВП внаслідок січневого локдауну та адаптивного карантину з 24 лютого. Водночас, відомство очікує "значно кращих результатів за підсумком І кв. порівняно з суттєвим падінням у ІІ кв. 2020р". Це пов’язано як з підтримкою бізнесу та населення з боку держави, так і пристосованістю суб’єктів економічної діяльності до роботи в умовах пандемії.

Нагадаємо:

У Мінекономіки прогнозують, що за підсумком 1 кварталу 2021 року падіння ВВП може досягти 3%.

Індекс настроїв малого бізнесу впав до 2,38 балів із 5 можливих, порівняно із 3,07 балами минулого року, та повернувся у негативну площину.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"