У Зеленського заявили, що січневий карантин не вплине на курс гривні

Четвер, 14 січня 2021, 15:45
 

Радник президента з питань економіки Олег Устенко заявив, що посилений карантин з 8 до 24 січня суттєво не вплине на курс гривні до долара, оскільки  багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні", - сказав Устенко.

Він нагадав, що, за прогнозами Мінекономіки, у 2021 році курс гривні може становити 28,6 грн/дол.

"А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол", - додали в ОП.

За словами Устенка, на курс валюти в Україні впливає низка чинників.

"По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні.

По-друге, за словами Устенка, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу", - йдеться у повідомленні.

"Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років", - сказав радник Зеленського.

Він додав, що вже у новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті.

"Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили в країну валюту і конвертували її у гривню.

Таким чином, за словами Олега Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти", - резюмували в ОП.

Нагадаємо:

З 8 січня включно в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження для протидії розповсюдженню коронавірусу. Вони діятимуть до 24 січня.

Читайте також: Яким може бути курс гривні у 2021 році: прогнози банкірів та економістів

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"