"Укравтодор": Дороги "Великого будівництва" завжди будуть безкоштовними

П'ятниця, 25 грудня 2020, 18:00
 

В "Укравтодорі" спростовують інформацію, що низка доріг, оновлених і побудованих у рамках "Великого будівництва", невдовзі стануть платними.

Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

"23 грудня 2020 року на засідання уряду затверджено постанову, яка встановлює максимальний розмір плати за разовий проїзд дорогами, які побудовані у рамках концесії. В Україні ще немає жодної побудованої за кошти приватних інвесторів дороги.

Тобто жодна з доріг Великого будівництва цього року не може стати платною. Єдина мета постанови - створити умови для початку діалогу з інвесторами щодо реалізації концесійних проєктів в Україні", - пояснили в "Укравтодорі".

Там додали, що будівництво концесійних платних доріг обов’язково передбачає наявність безкоштовної альтернативи.

В "Укравтодорі" нагадали, що у листопаді спільно з IFC та Мінінфраструктури презентували програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

"На першому етапі планується передати інвесторам 6 пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км. На цих ділянках інвестор не має права стягувати плату за проїзд, натомість він зароблятиме на придорожній інфраструктурі та availability payments (платі за доступність) з державного дорожнього фонду", - йдеться у повідомленні.

Рекомендуємо почитати: Питання на 120 мільярдів: куди пішли гроші з програми Зеленського "Велике будівництво"

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!