Зеленський доручив Кабміну покращити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію

Четвер, 3 вересня 2020, 15:27
 

Президент Воодимир Зеленський своїм указом поставив завдання Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними ІТ-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну.

Відповідний указ №371/2020 він підписав 3 вересня, передає прес-служба Офісу президента.

"Згідно з документом, Кабінет Міністрів із залученням представників державних органів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і народних депутатів України повинен у тримісячний термін розробити та винести на розгляд парламенту законопроєкти, спрямовані на стимулювання здійснення господарської діяльності у сфері інформаційних технологій.

Зокрема, на законодавчому рівні мають бути визначені тимчасові особливості оподаткування зарплат ІТ-фахівців, які перебувають у трудових відносинах з ІТ-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці й підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку", - йдеться у повідомленні.

Також Зеленський наполягає на вдосконаленні порядку здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження з метою унеможливлення необґрунтованого втручання у діяльність ІТ-компаній.

Крім цього, відповідно до указу, уряд має забезпечити вдосконалення процедур отримання ІТ-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію та одержання роботодавцем дозволу на працю іноземців та осіб без громадянства.

Кабмін також повинен сприяти розвитку освіти в галузі інформаційних технологій та інтеграції найкращих світових практик у систему підготовки ІТ-фахівців для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також: Голова найбільшої ІТ-компанії в Україні: зібрати податки можна, але чи буде з кого їх збирати потім?

Білоруський ІТ-бізнес на порозі великого переселення: чи скористається цим Україна

Економічна правжа

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!