"Нафтогаз" оприлюднив умови продажу газу населенню після завершення ПСО

П'ятниця, 31 липня 2020, 13:29
 

"Нафтогаз" оприлюднив умови продажу газу для поставок газу після завершення дії спецобов'язків - компанія пропонує укласти річний контракт на постачання газу зі щомісячним формульним визначенням ціни, яка буде відома до початку місяця постачання.

Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"Нафтогаз пропонує газопостачальним компаніям сформувати необхідний ресурс природного газу для поставок населенню.

Підхід, запропонований Дивізіоном "Нафтогаз Комерція", відповідає європейській практиці, коли на довгострокові контракти і великі обсяги діє формульна ціна, а для інших клієнтів пропонується лінійка різноманітних продуктів в залежності від потреб покупця", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ціна за річними контрактами буде визначатися, виходячи з котирувань міжнародних газових хабів, поточного ринкового спреду, а також умов оплати.

"Запропонована формульна ціна є прогнозованою та такою, що повністю відповідає ринковим ціновим індикаторам і не створює перекосів на ринку", - додали у компанії.

У межах зазначеного контракту передбачені різні умови розрахунків:

  • 100% передплата;
  • оплата частинами кожні 10 днів впродовж періоду постачання;
  • оплата до 25 числа місяця, наступного за місяцем поставки.

"Нафтогаз сумлінно виконував свої обов'язки із забезпечення газом населення впродовж дії режиму ПСО. Після того, як з 1 серпня регулювання ринку завершиться, компанія має наміри залишатися надійним постачальником природного газу для внутрішнього ринку.

Ми запропонуємо всім бажаючим газ вітчизняного та імпортного походження в обсягах, достатніх для задоволення потреб українців", - заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Нагадуємо:

Кабмін продовжив до серпня спецзобов'язання "Нафтогазу" продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Це відкладає запуск ринку газу для населення з 1 липня, що було однією з вимог угоди з МВФ.

Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але у зв'язку з впровадженням карантину через поширення коронавірусу терміни перенесли на 1 липня.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв, що повноцінний запуск ринку природного газу для населення та конкуренція постачальників дозволять українським домогосподарствам скористатись всіма перевагами низької ціни на природний газ. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"