Кабмін відклав запуск ринку газу для населення на місяць

Середа, 1 липня 2020, 15:07
 

Кабмін продовжив до серпня спецзобов'язання "Нафтогазу" продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Це відкладає запуск ринку газу для населення з 1 липня, що було однією з вимог угоди з МВФ.

Про це повідомляє в.о міністра енергетики Ольга Буславець передає Інтерфакс-Україна 

За цей місяць уряд має вирішити проблеми з переходом на газовий ринок, головна з них - визначення Постачальника газу останньої надії, якого не змогли визначити вчасно .

Як повідомляв раніше голова Нацкомісії у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, єдине, що було зроблено станом на 23 червня - це те що, НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника газу для населення.

1 липня Міненергетики оголосило конкурс з визначення постачальника "останньої надії", він триватиме до 7 липня.

Скасування ПСО з 1 липня - одна з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу на 5 млрд доларів.

Нагадуємо:

Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але у зв'язку з впровадженням карантину через поширення коронавірусу терміни перенесли на 1 липня.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв, що повноцінний запуск ринку природного газу для населення та конкуренція постачальників дозволять українським домогосподарствам скористатись всіма перевагами низької ціни на природний газ. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"