Компанія з орбіти Коломойського почала імпорт електроенергії з Росії

Середа, 2 жовтня 2019, 16:24

Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили в операторі системи передачі НЕК "Укренерго".

У компанії нагадали, що відповідно до ст. 38 і 39 закону "Про ринок електроенергії" ОСП зобов'язаний надавати недискримінаційний доступ до перетину.

За даними агентства, 1 жовтня імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ "Юнайтед Енерджі".

"Юнайтед Енерджі" в 2019 році уклало кілька контрактів на поставку газу АТ "Дніпроазот" (входить до групи "Приват" Ігоря Коломойського), а в серпні-вересні поточного року брала участь в торгах на поставку електроенергії для об'єктів "Прикарпаттяобленерго" братів Суркісів.

Як уточнив агентству глава енергетичного комітету у Верховній Раді Андрій Герус, поставлену в країну за імпортом 1 жовтня російську електроенергію продавали на ринку "на добу вперед" (РДВ), і це було дозволено ще редакцією закону "Про ринок електроенергії" від 2017 року.

За його даними, укладений трейдером договір передбачає можливість реалізації електроенергії тільки на РДВ і балансувальному ринку, без права прямого постачання кінцевим споживачам за прямими договорами.

Пізніше стало відомо, що доступ до 1,1 ГВт пропускної здатності мереж для імпорту електроенергії з Росії в жовтні викупили п'ять українських компаній.

Як повідомлялося, Верховна Рада 18 вересня схвалила правку народного депутата Андрія Геруса до закону України "Про ринок електроенергії", дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства.

Герус пояснив необхідність своєї правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може привести до зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

Комерційний імпорт е/е в Україну з РФ в останній раз здійснювався в 2015 році за укладеним між "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО" договору для подальшої її передачі в окупований Крим.

Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.

Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, в 2015 році - 2,295 млрд кВт-год.

В останні роки комерційний імпорт е/е з РФ в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП "Енергоринок").

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!