Нацбанк скасував валютні ліцензії для учасників фондового ринку

Середа, 8 травня 2019, 16:27
 

Національний банк звільняє учасників ринку цінних паперів від необхідності отримувати ліцензії на валютні операції, а для страхових компаній – пом'якшує вимоги для їх отримання.

Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ №65 від 7 травня і набирають чинності 9 травня, повідомляє прес-служба НБУ.

Так, учасники фондового ринку, які торгують цінними паперами і забезпечують розрахунки за угодами, більше не повинні отримувати від центробанку ліцензії на валютні операції. Наприклад, у разі переходу прав власності на цінні папери від резидента до нерезидента і навпаки.

"Купівля та продаж цінних паперів не є валютними операціями, а всі розрахунки будуть проводитися через банки, які мають банківську ліцензію та здійснюють валютний контроль, зокрема, за операціями учасників фондового ринку. Тому НБУ скасовує необхідність отримувати валютні ліцензії учасникам фондового ринку, а також анулював ліцензії учасників фондового ринку та ВАТ "Національний депозитарій України", які були видані раніше", – йдеться у повідомленні.

Для страхових компаній, які займаються страхуванням життя і розраховуються за договорами в іноземній валюті, відтепер будуть діяти більш ліберальні вимоги до капіталу для отриманої ліцензії на валютні операції.

Раніше страховики повинні були мати власний капітал у сумі не менше 300 млн грн.

Тепер, щоб отримати відповідну ліцензію, страховики повинні забезпечити наявність мінімального власного капіталу в сумі нормативу платоспроможності і достатності капіталу. Він встановлений нормативно-правовим актом Націкоміссіі, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).

Так, для отримання ліцензії лайф-страховики повинні мати мінімальний власний капітал у сумі не менше 45 млн грн.

При цьому лайф-страховики повинні забезпечити наявність мінімального власного капіталу у відповідній сумі протягом усього часу наявності ліцензії.

З огляду на це, страхові компанії повинні будуть подавати в НБУ щоквартально інформацію про структуру прийнятних активів.

"Мова йде про активи, які відповідають вимогам Нацкомфінпослуг. Наприклад, акції, облігації підприємств та облігації місцевих позик повинні пройти процедуру лістингу на фондовій біржі, акції та облігації іноземних компаній повинні відповідати суверенним рейтингам і кредитним рейтингам тощо", – пояснили у центробанку.

Крім того, щорічно страхові компанії повинні будуть подавати звіт аудитора, який підтверджує суму прийнятних активів.

Порушення нормативу або ненадання інформації про структуру прийнятних активів буде підставою для відкликання ліцензії на валютні операції, зазначили в НБУ.

Нагадаємо, що Національний банк 8 травня також підвищив ліміт на виведення дивідендів із України із 7 до 12 мільйонів євро в місяць.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!