Проблеми з "брудною" нафтою: Білорусь призупинила транзит в Україну

П'ятниця, 17 травня 2019, 16:44
 

Транзитні прокачування російської нафти з Білорусі в напрямку України припинені через відсутність в Україні вільних резервуарів для відкачування "брудної" нафти.

Про це повідомив концерн "Білнафтохім".

"Транзитні прокачування в напрямку України нестабільні і в даний час припинені через відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування" брудної "нафти, що знаходиться в трубопроводі. Згідно з новим графіком прокачування, її відновлення заплановано в ніч з 19 на 20 травня", - відзначили у концерні.

"Білнафтохім" також повідомив, що транзит нафти у бік Польщі не здійснюється.

Віце-прем'єр Білорусі Ігор Ляшенко повідомив, що транзит нафти з РФ до Польщі по одній нитці "Дружби" може відновитися протягом 7 днів.

"Ми почули вчора від своїх колег, керівника "Транснафти", що реалізовується обсяг технічних і договірних заходів зі споживачами країн Західної Європи, по завіреннях російської сторони, дозволить, щоб в 7-денний термін одна нитка нафтопроводу на Адамове заробила", - сказав Ляшенко , слова якого наводить агентство БелТА.

У прес-службі концерну також розповіли, що фахівці "Білнафтохіму" розробляють з російською стороною новий графік заміни нафти на чисту для подальшого транзиту за європейськими напрямками.

"В даний час фахівці концерну і його організацій працюють в Москві спільно з російською стороною, перш за все над технічними питаннями відновлення роботи нафтопроводу "Дружба". Розробляється новий виробничий графік заміни ресурсами ПАТ "Транснефть" наявної в трубопроводі нафти з підвищеною хлорорганікою на чисту для подальшого транзиту за всіма європейськими напрямками "Дружби", а також в напрямку ВАТ "Нафтан", - йдеться у повідомленні.

У концерні повідомили, що Мозирський НПЗ працює на нормальному завантаженні, незважаючи на триваючий ремонт обладнання.

ВАТ "Нафтан" як і раніше працює на зниженій завантаженні через недостатній обсяг чистої нафти, що надходить по нафтопроводу Сургут - Полоцьк, додали у концерні.

"Трубопровід Унеча - Полоцьк, по якому на "Нафтан" раніше поставлялася нафту, заповнений нафтою, забрудненої хлоридами, і простоює", - підкреслили у концерні.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн "Білнафтохім" повідомив про постачання забрудненої нафти з РФ. 24 квітня транзит "брудної" російської нафти в Європу було зупинено.

Розмір компенсацій, які повинна виплатити "Транснефть" в зв'язку з забрудненням нафти в магістральному трубопроводі "Дружба", буде визначено пізніше.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!