В Україні задумалися про облаштування безпечних лівих поворотів на трасах

Вівторок, 14 травня 2019, 18:46
 

В Україні планують влаштовувати безпечні ліві повороти в одному рівні на автомобільних дорогах 1-б категорії, які мають інтенсивність руху до 11 тис автомобілів на добу.

Про це повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За підрахунками експертів, це дозволить на 50% зменшити кількість ДТП на цих ділянках руху на трасах.

 

Зазначається, що практика влаштування безпечних лівих поворотів сьогодні працює у багатьох країнах Європи та світу, наприклад, в Італії та США.

"Зараз у чинних ДБН встановлено, що на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом (понад 11 тис. авто на добу) транспортні розв’язки необхідно обов’язково проектувати в різних рівнях. Ми хочемо підвищити безпеку руху і на ділянках дороги з меншою інтенсивністю, особливо при виконанні лівих поворотів, які сьогодні вважаються одними з найнебезпечніших", - цитується у повідомленні заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Тому наразі є така ідея, яку ми вже вивчаємо та пропрацьовуємо – влаштовувати на цих ділянках дороги безпечні ліві повороти в одному рівні. Їх можна виконати шляхом влаштування додаткового місця з лівого боку проїзної частини для можливості маневрування авто", — повідомив він.

За його словами, завдяки таким змінам ДТП зведуться майже до нуля, а також зменшаться затори на цих ділянках доріг.

Раніше повідомлялося, що Мінрегіон пропонує обладнати швидкісні траси різнорівневими розв'язками.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"