За місяць світові біржі втратили 5 трильйонів доларів

П'ятниця, 2 листопада 2018, 19:38

Минулого місяця через серію обвалів сумарна вартість акцій на світових фондових ринках просіла приблизно на 5 трильйонів доларів.

Про це повідомляє MarketWatch, передає Liga.net.

За даними аналітика S&P Dow Jones Indices Говарда Сільверблатта, на якого посилається телеканал CNBC, у жовтні акції компаній, що входять в американський індекс S&P 500, подешевшали на 1,91 трлн доларів. Причому втрати виявилися практично рівномірно розподілені за секторами ринку.

"За минулий місяць світовий фондовий ринок втратив близько 5 трлн доларів. Однак аналітики Deutsche Bank вважають, що поки ця цифра недостатня, щоб істотно вплинути на економіку. Наукові дослідження в області ефекту багатства говорять про те, що корпорації та домогосподарства не дуже реагують на короткострокові коливання своїх активів ", - заявив головний міжнародний економіст банку Торстен Слок.

Минулого місяця світові біржі пережили кілька обвалів. Один із найбільш значних трапився 22-23 жовтня, коли індекси в Європі, Азії та США опустилися відразу на 2-3%. Падіння відбулося відразу з кількох причин глобального і регіонального характеру.

Зокрема, азіатські і американські інвестори були стурбовані невтішними перспективами торгової війни між США і Китаєм. Так, китайські індекси Shanghai Composite і Shenzhen Composite впали за день на 3,72% і 3,83%. Слідом за падінням китайського ринку знизилися фондові індекси країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону

В Європі негативні настрої посилюються через тривалої невизначеності навколо Brexit і зростаючого конфлікту між урядом Італії та Єврокомісії.

Нагадаємо, 11 жовтня біржі по всьому світу обвалилися після доповіді МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!