Після доповіді МВФ біржі по всьому світу обвалилися

Четвер, 11 жовтня 2018, 19:01

Біржі у США і Азії закрилися найсильнішим за останні місяці зниженням після публікації доповіді МВФ про ризики уповільнення глобального економічного зростання.

Про це повідомляє Бі-бі-сі.

На світових біржах йдуть розпродажі акцій. Найбільший японський індекс Nikkei 11 жовтня впав майже на 4%, гонконгський індекс Hang Seng знизився на 3,5%. Це найсильніший спад в Азії за півтора року.

Азіатські біржі обвалилися слідом за спадом на ринках в США. Індекс S&P500 10 жовтня знизився на 3,3%, індекс Dow впав більш ніж на 3%. Індекс Nasdaq, який об'єднує акції технологічних компаній, знизився на 4%.

Про ризики уповільнення економіки в своїй черговій доповіді повідомив Міжнародний валютний фонд. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2018 році на 0,2 процентного пункту - до 3,7%.

На думку аналітиків фонду, основною причиною уповільнення стане торгова війна між Америкою і Китаєм, ініційована адміністрацією президента США Дональда Трампа.

Крім того, на ситуацію могли вплинути дії Федеральної резервної системи США, яка наприкінці вересня підвищила ключову процентну ставку до діапазону 2-2,25%. Це третє підвищення у 2018 році.

Як повідомлялося раніше, у відповідь на обвал котирувань Трамп заявив, що місцевий банківський регулятор "збожеволів".

При цьому політику Федрезерву підтримує директор МВФ Крістін Лагард. Вона заявила, що не стала б вживати по відношенню до глави ФРС Джерома Пауелла слово "божевілля". Лагард зазначила, що центральні банки повинні бути незалежними від влади.

Американський фондовий ринок зростає вже майже 10 років. Сильного спаду - корекції - не було з березня 2009 року. За цей час індекс S&P500 зріс у чотири рази.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"