"Укртрансгаз" зробив крок на шляху до анбандлінгу

П'ятниця, 2 листопада 2018, 19:11

АТ "Укртрансгаз" створив нову філію "Оператор газосховищ України" (ОГУ), яка відповідатиме за надання послуг зі зберігання газу та забезпечення роботи підземних газосховищ.

Про це повідомляється у прес-релізі компанії, передає "Інтерфакс-Україна".

В ОГУ будуть консолідовані всі активи, процеси та співробітники, необхідні для надання послуг зі зберігання природного газу. Планується, що філія розпочне свою роботу в повному обсязі з 1 січня 2019 року. ОДУ функціонуватиме як структурна одиниця в складі "Укртрансгазу", без виділення в окрему юридичну особу.

УТГ виконує підготовчі роботи з юридичного та організаційного оформлення функціонування філії, перерозподілу виробничих і бізнес-процесів, інвентаризації наявних активів і переведення в нову філію понад 1700 фахівців, котрі забезпечують роботу українських ПСГ.

"Створення ОГУ - послідовний крок до якісного завершення процесу анбандлінгу, в результаті якого оператор ГТС України буде остаточно відокремлений від "Укртрансгазу" після закінчення чинного транзитного контракту з "Газпромом". ОГУ стане єдиним центром управління комплексом ПСГ в Україні та забезпечить його автономну роботу", - зазначив в. о. президента УТГ Андрій Хоменко.

"Укртрансгаз", 100% якого належать НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною місткістю 31 млрд куб. м.

Нагадаємо, раніше Європейська комісія, Світовий банк та Енергетичне співтовариство висловили занепокоєння затримками у розділенні "Нафтогазу" та відхиленням від виконання зобов’язань.

Після чого "Нафтогаз" затвердив план виділення оператора ГТС.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!