У Мінекономіки назвали причину збитковості "Енергоатому"

Вівторок, 2 жовтня 2018, 19:44

Основним фактором збитковості НАЕК Енергоатом є занижений тариф на виробництво електроенергії, який встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі про фінансові показники компаній державного сектора за 2017 рік.

Згідно зі звітом, в 2017 році в загальному обсязі виробництво електроенергії склало 55,2%, перевищивши планові показники і збільшивши виробництво на 5,7%. Валовий дохід від реалізації електро- і теплоенергії склав 4,7 млрд грн.

Фінансовий результат компанії до оподаткування став збитковим в 1,6 млрд грн. Чистий збиток перевищив 1,3 млрд грн.

"Згідно зі звітом компанії, основними факторами збитковості стали занижений тариф на виробництво енерго- та теплоенергії, який встановлюється НКРЕКП, а також штраф, накладений на компанію 1 червня 2017 року", - йдеться у звіті МЕРТ.

"Тарифом на електроенергію не передбачено нарахування резерву сумнівних боргів, значна сума якого обчислена боргом ДП Енергоринок. Сума нарахованого у 2017 році резерву в розмірі 966 млн грн вплинула на збитковість компанії", - підкреслили в міністерстві.

"При цьому борг Енергоринку щороку збільшується, що змушує менеджмент Енергоатому залучати позикові кошти для покриття витрат. Це в свою чергу, призводить до зростання фінансових витрат, пов'язаних з обслуговуванням кредитів і позик, сплатою відсотків", - наголошується в звіті.

Нагадаємо, раніше президент "Енергоатому" Юрій Недашковський розкритикував новий склад НКРЕКП.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua