Для інвесторів у вітряні електростанції спростили бюрократію

Вівторок, 2 жовтня 2018, 16:40
 

Президент Петро Порошенко 1 жовтня підписав закон, який спрощує вимоги до проведення експертизи проектів будівництва вітряних електростанцій.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Закон дає можливість відносити ВЕС до класу наслідків СС1 (незначні наслідки). Раніше такі об'єкти ставилися до класу наслідків не нижче СС2.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошувалося на тому, що об'єкти ВЕС за своєю природою не відносяться до будівель або споруд як таких. Вони являють собою конструкції, які складаються зі збірних елементів, якість яких підтверджується і сертифікується виробником.

Щоб забезпечити прозорий і зрозумілий для інвестора механізм розподілу об'єктів за класами наслідків (відповідальності), необхідно уточнити порядок оцінки рівня матеріальних збитків або соціальних витрат, пов'язаних з припиненням експлуатації або втратою цілісності об'єктів.

Як повідомлялося, Рада прийняла законопроект №8015 про спрощення вимог до експертизи проектів будівництва ВЕС 4 вересня.

Співавтором законопроекту виступив депутат від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Максим Єфімов - власник ТОВ "Фурлендер Віндтехнолоджі", яке займається виробництвом вітроустановок.

Як передає видання "Дело", раніше Єфімов заявив, що виступає проти переходу від "зеленого тарифу" до механізму аукціонів при стимулюванні проектів будівництва електростанцій на поновлюваних джерелах енергії.

"Фурлендер Віндтехнолоджі" - єдиний в Україні виробник сучасних вітроенергетичних установок, який займається будівництвом вітропарків. Компанія випускає продукцію на майданчику в Краматорську.

З 2010 року по теперішній час "Фурлендер Віндтехнолоджі" побудувала, укомплектувавши своїм обладнанням, вітропарки "Новоазовський", "Очаківський", "Керченський", "Краснодонський" і "Лутугинський".

Раніше повідомлялося, що частка сонячної та вітряної енергетики у виручці від генерації в Україні досягла 9%. Встановлена ​​потужність відновлюваних джерел електроенергії в першому півріччі 2018 року збільшилася приблизно на 400 МВт, з них 280 МВт - це сонячні електростанції.

"Зелені" тарифи були введені в Україні в 2009 році, їх особливістю є те, що вони в кілька разів є вищими, ніж звичайні тарифів і зафіксовані в євро.

Введення цих "зелених" тарифів пов'язували з братами Клюєвими, які першими побудували ряд великих сонячних станцій на півдні України.

Всього в Україні "зелені" електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні. Однак "зелена електроенергія" коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн за найвищими в Європі тарифами.

Як повідомлялося, група народних депутатів пропонує зберегти як мінімум до 2020 року існуючі в Україні тарифи на ринку "зеленої" електроенергетики.

Згодом у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроект, яким пропонується зберегти на найближчі два роки високі "зелені тарифи" на альтернативну електроенергію, а потім ще п'ять років не вводити аукціони, спрямовані на зменшення тарифів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua