"Укренерго" виступила проти підпорядкування Насалику

П'ятниця, 19 жовтня 2018, 09:51
 

НЕК "Укренерго" заявила про свідоме перешкоджання корпоратизації компанії з боку Комісії з реорганізації ДП Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Заява опублікована на сайті "Укренерго".

Компанія заявила про сумніви в неупередженості комісії щодо процесу реорганізації держпідприємства. Перехід функції управління поточною діяльністю до голови Комісії Михайла Близнюка "Укренерго" назвала необґрунтованим та безпідставним.

Близнюк є заступником міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

В "Укренерго" заявили, що виконали всі законодавчі та методичні вимоги щодо корпоратизації підприємства, у той час як комісія Близнюка порушила терміни погодження документації майнової оцінки та зволікала із затвердженням ключових документів в ході корпоратизації компанії.

Укренерго закликала Міненерго втрутитися в ситуацію та забезпечити стабільну роботу держкомпанії.

У компанії підкреслили, що початок повноцінної роботи наглядової ради та корпоратизація Укренерго — ключові умови отримання Україною макрофінансової допомоги з боку ЄС.

18 жовтня Міненерго повідомило про передачу повноважень з управління НЕК "Укренерго" комісії Близнюка і нову дату оцінки майна підприємства — 31 жовтня 2018 року.

Це означає, що оцінка майна має бути складена саме на цю дату, а відповідно необхідно проводити нову інвентаризацію, оцінку та аудиторську перевірку звітності компанії.

Це може призвести до значного перенесення термінів корпоратизації "Укренерго", а саме – перетворення компанії з державного підприємства на Приватне акціонерне товариство.

Раніше Кабінет міністрів затвердив наглядову раду НЕК "Укренерго" в складі чотирьох незалежних членів і трьох представників від держави.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"