У Мінфіні розповіли, як можна оподатковувати криптовалюти

Четвер, 6 вересня 2018, 16:00
 

Міністерство фінансів може визначитися зі способом оподаткування операцій з криптовалютами тільки після надання правового статусу криптовалютам.

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю Економічній правді.

"З криптовалютами можливі два типи операцій: майнінг та операція купівлі-продажу. Отже, ми купили біткоїн за 1 тис грн. Потім, припустимо, нам пощастило, і він став коштувати 2 тис грн. Ми вийшли з біткоїну і зарахували кошти на банківську картку. Дельта - 1 тис грн. Обкладаємо ПДФО. Ставка у 19,5% - це багато чи мало для таких операцій? Питання риторичне. Поки у криптовалют немає правового статусу — це звичайний предмет обігу", - вважає Верланов.

Заступник міністра фінансів апелює до міжнародного досвіду врегулювання правового статусу криптовалют, зокрема Швейцарії. Ця країна адаптувала свої податкові правила до операцій з криптовалютами.

У Швейцарії криптовалюту визнали рухомим майном з метою оподаткування, тому що його можна продати на біржі і отримати гроші. Існують навіть офіційні агенти з продажу криптовалют, а податкова служба Швейцарії кожного дня публікує курс біткоіна і ефіру на своєму сайті, щоб можна було перерахувати свої доходи для цілей оподаткування.

На думку Верланова, Україні, у першу чергу слід визначити правовий статус криптовалюти. При цьому біржі треба робити податковими агентами.

"Якщо криптовалюта куплена на біржі, то закон зобов’язує задекларувати дохід і вказати його джерело. У нас є народні депутати, які подають електронні декларації і вказують там криптоактиви. Хтось з них задекларував їх в розділі майно, хтось - в розділі грошові кошти. Мали право на обидві трактовки, оскільки правовий статус криптовалюти у нас невизначений. Без нього перейти до оподаткування та контролю криптовалютних операцій неможливо", - сказав він.

На думку заступника Міністра фінансів, регулятором операцій з криптовалютами може бути Нацкомісія цінних паперів та фондового ринку або Нацбанк.

Як повідомлялося раніше, законопроект, яким пропонується легалізувати криптовалюту в Україні, передбачатиме оподаткування оготівковування і купівлі товарів та послуг за допомогою криптовалюти.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: Заступник міністра фінансів Сергій Верланов: Час реформ у форматі PowerPoint закінчився

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!