В Україні хочуть ввести податок на криптовалюту

Понеділок, 6 серпня 2018, 11:15

Законопроект, яким пропонується легалізувати криптовалюту в Україні, передбачатиме оподаткування оготівковування і купівлі товарів та послуг за допомогою криптовалюти.

Про це повідомляє Liga.net.

Податок буде стягуватися тільки в разі виведення коштів в фіатні гроші або при купівлі товарів і послуг. Він становитиме 5% від різниці між ціною продажу токена і задокументованою ціною його купівлі (або вартістю майнінга). Фізичні особи будуть платити ще й військовий збір в розмірі 1,5%.

 

Операції між різними криптовалютами оподатковувати не будуть.

Передбачене законопроектом оподаткування поки передбачається як тимчасовий захід з 2019 по 2025 рік.

Над документом працює народний депутат Олексій Мушак спільно з групою з 20 представників різних компаній. За його словами, українське криптотовариство позитивно відреагувало на цю ініціативу. На думку керуючого партнера ЮК "Юскутум" Артема Афяна, цей законопроект по суті легалізує роботу з криптовалютою в Україні.

Регулятором ринку криптовалют виступить Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Комісія збирається взятися не тільки за ліцензування криптобірж та криптообінників, але і за регулювання ринку ICO.

 

Як зазначає видання, обсяги ринку, на якому буде діяти новий податок, не до кінця зрозумілі. Сам Мушак чув про цифру в 2-3 млрд грн, але точних даних не має.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!