Гройсман доручив забезпечити впровадження нових будівельних норм

Середа, 5 вересня 2018, 14:55
 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ забезпечити впровадження нових державних будівельних норм (ДБН), ухвалених у 2018 році.

Про це прем’єр заявив на засіданні уряду, передає "Інтерфакс-Україна".

"Будівельні історії, які просто знищують українські міста і громади, - це ще одна боротьба з кланом. Пропоную дати доручення уряду Міністерству регіонального розвитку, суміжним міністерствам і Державній архітектурно-будівельній інспекції забезпечити впровадження нових ДБН. Будь ласка, попрацюйте з усіма експертизами, проектними організаціями стосовно проектування та забезпечення перегляду наявних проектів згідно з новими нормами", - заявив він.

За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, в 2018 році міністерство змінює 13 ДБН, із них чотири основні - про планування та забудову територій; про дошкільні заклади; про вулиці та дороги; а також про освітні заклади.

Він нагадав, що перед набуттям чинності новими нормами деякі компанії подали позови до суду про зупинення дії ДБН "Планування і забудова території", посилаючись на те, що ця ДБН завдасть їм матеріальної шкоди.

"Зупинити (рішенням суду) наказ міністерства (про ДБН - ЕП) можна, але набуття чинності ДБН - неможливо, тому що вони опубліковані й набули чинності 1 вересня. ДБН були оприлюднені ще у квітні, було надано перехідній етап, щоб попрацювати над цим. Питання прибутку - це не питання безпеки і комфорту. Ми маємо п'ять позовів до судів, але ми відстоїмо у судах своє право провести реформу", - заявив Зубко.

Він нагадав, що в оновлених ДБН міністерство запровадило "блакитні" лінії, що обмежують висотність забудови, і "зелені" лінії, що обмежують забудову зелених зон. Також Мінрегіон обмежив щільність забудови, висотність забудови біля великих доріг для безпечної евакуації у разі надзвичайних ситуацій.

Крім того, нові ДБН регламентують питання парковок, енергоефективності будівель, а також евакуаційних виходів.

З повним текстом нових ДБН можна ознайомитися за посиланням.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!