"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Гройсман хоче забрати в олігарха Фукса нові ліцензії на надра

П'ятниця, 21 вересня 2018, 11:43

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив розробити проект постанови, яка скасує надання нових ліцензій на розробку надр компанії російського олігарха Павла Фукса.

Про це він заявив під час години запитань до уряду в парламенті у п'ятницю.

"Я дав доручення секретаріату уряду юридично підготувати проект постанови про відміну тих рішень в межах повноважень уряду", – сказав Гройсман.

За його словами, на засіданні комісії Держслужби геології та надр, яка збільшили ліцензійні ділянки, був присутній представник Кабміну

Реклама:

"Він висловив окрему думку, яка є юридично зафіксована, що ми не підтримуємо цього рішення. Але комісія прийняла своє рішення", – сказав Гройсман.

Він запевнив, що уряд жодного рішення з цього приводу не ухвалював.

Очільник Кабміну додав, що позаконкурсне надання ліцензій підписав той заступник голови Держгеонадр, якого 3 вересня затримали на хабарі.

"Я не буду підтримувати ані російських, ані українських олігархів, які дерибанять українські надра. Я вам це можу сказати однозначно", – заявив Гройсман.

За його словами, Міністерство екології вже 2 місяці не надає йому на підпис постанови уряду про відкриття геоданих та про обов’язкове проведення аукціонів.

"Я вважаю, що після підписання цих рішень прозорості і конкурентності в Геонадрах стане набагато більше", – зазначив голова Кабміну.

30 серпня Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки у Полтавській області для компанії "Іст Юроуп Петролеум" російського бізнесмена Павла Фукса.

В липні 2018 року Полтавська облрада видала спецдозволи на видобування вуглеводнів "Іст Юроуп Петролеум".

Раніше також стало відомо, що ще одна фірма, яку пов'язують з Павлом Фуксом — ТОВ "Прайс-Компані"— отримала дозвіл на розробку газових родовищ на Харківщині.

Так, 30 серпня депутати Харківської облради погодили ТОВ "Наєр Компані" та ТОВ "Прайс Компані" надання надр у користування з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням нафти, газу природного, конденсату.

Павло Фукс – бізнесмен, який народився у Харкові, потім перебрався до Москви, де прожив тривалий час і заробив капітал. За його словами, він відмовився від російського громадянства, а у 2015 році отримав новий український паспорт.

Фукса помічали на зустрічах з першим заступником фракції БПП Ігорем Кононенком, давнім бізнес-партнером президента Петра Порошенка, а також з нардепом БПП Олександром Грановським, якого ЗМІ називають куратором за судовою владою від Адміністрації президента.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: