Аудит виявив порушення при використанні субвенцій на регіони

Середа, 29 серпня 2018, 14:50 —
 

Рахункова палата виявила порушення при аудиті використання коштів субвенцій на соціально-економічний розвиток регіонів.

Про це заявив заступник голови Рахункової палати Андрій Майснер в коментарі Економічній правді.

28 серпня на засіданні Рахункової палати розглядався звіт щодо субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток.

За словами Майснера, у 2017 році розмір субвенції становив понад 6,2 млрд грн.

"Рахункова палата виявила порушення через нецільове використання бюджетних коштів у деяких регіонах. Державі завдано збитків в особливо великих розмірах. Матеріали будуть направлені в НАБУ та інші правоохоронні органи", - заявив заступник голови Рахункової палати.

Заступник міністра фінансів Андрій Граділь заявив на засіданні Рахункової палати, де розглядався і затверджувався відповідний звіт, що Мінфін не збирається планувати субвенцію на соціально-економічний розвиток регіонів в дербюджеті на 2019 рік.

"Рахункова палата підтримує цей фінансовий інструмент. Ми лише сказали, що по ньому є проблеми, є невідповідність бюджетному кодексу. І стосується ця невідповідність саме діяльності Міністерства фінансів", - сказав Майснер.

"Встановлені порушення, неналежні планування Мінфіном цієї субвенції, відсутність контролю за використанням коштів - все це є у звіті Рахункової палати, який буде опублікований на сайті найближчим часом", - додав він.

Член Рахункової палати зазначив, що "ця субвенція повинна працювати в комплексі з тим же Державним дорожнім фондом, Фондом регіонального розвитку".

Як повідомлялося раніше, за останні 10 років дві третини загального обсягу субвенцій на соціально-економічний розвиток були розподілені на користь регіонів, де місцева влада близька до правлячої коаліції.

Нагадаємо, субвенцію на соціально-економічний розвиток вперше було запроваджено у 2005 році. Загальний обсяг субвенції за 2007-2017 роки становив 28,4 млрд грн.

Субвенція — це грошова допомога місцевим бюджетам із державного на конкретно визначені цілі. Якщо кошти місцеві бюджети не витрачають, вони повертаються до бюджету держави.

З 2006 року і до сьогодні розподіл субвенції відбувається на розсуд політиків.

Нагадаємо, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк напередодні свого звільнення заявив, що на нього здійснювався тиск з вимогою підтримати програму "Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів".

"У перекладі на людську мову це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція, у народі – "гречка", - заявив тоді міністр.

Детальніше читайте у статті на Економічній правді: Школа від депутата, або Як купують виборців за їхні ж гроші

Олександр Колесніченко, ЕП


powered by lun.ua