ЄБРР про приватизацію: інвестори повинні бути справжніми

П'ятниця, 24 серпня 2018, 13:05

В результаті наступної хвилі приватизації новими власниками українських компаній повинні стати інвестори, готові вкладати гроші в їх розвиток.

Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" заявив керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

"Наше завдання організувати приватизацію таким чином, щоб прийшов справжній інвестор, який буде вкладати гроші. Для цього потрібно процес підготувати", - сказав він.

"З одного боку, є неприйнятним, що іноді цей процес займає стільки часу, але з іншого - не хотілося б побачити на виході, що новими власниками компаній стануть люди, які не повинні мати до них ніякого відношення. Інвестори повинні бути справжніми", - зазначив Маліж.

Нагадаємо, на початку червня Фонд державного майна видав 22 накази про прийняття рішень про приватизацію по об’єктах з переліку об’єктів великої приватизації.

Як повідомлялося, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн.

Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн. Держбюджет 2018 року припускає надходження від приватизації в розмірі 21,3 млрд грн.

Рекомендуємо почитати: Уряд "апгрейднув" приватизацію. 10 головних змін, які варто знати

Також читайте: Андрій Бойцун: Є дуже багато інтересів на держпідприємствах. Вони чинять опір, це нормально

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!