Світовий банк готує гарантію для України на 650 мільйонів доларів

Четвер, 16 серпня 2018, 09:44

Світовий банк на прохання уряду України здійснює підготовку гарантійної операції на 650 млн доларів на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості і поліпшення управління.

Про це йдеться в прес-релізі банку в четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Після завершення підготовки та затвердження нової операції, Україна отримає гарантію від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму 650 млн доларів, яка допоможе запозичувати близько 800 млн доларів на зовнішніх ринках", - говориться в релізі.

Згідно з ним, для того, щоб нова операція СБ стало можливою, необхідно підтвердження завершення всіх дій по розпочатим реформам і сприятлива макроекономічна ситуація.

У цьому контексті критичним банк називає вступ в силу законів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення функціонування фінансового сектора в Україні" (№8331д) і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення кредитування" (№6027д), які були прийняті Верховною Радою в липні.

Банк також вказує, що критичним для уряду є досягнення угоди з Міжнародним валютним фондом щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF, без якої нова гарантійна операція не зможе бути здійснена.

"Світовий банк закликає уряд України завершити всі необхідні дії щодо розпочатих реформ і досягти угоди з МВФ по четвертому перегляду програми кредитування", - наголошується в релізі.

Як повідомлялося, місія МВФ по четвертому перегляду програми EFF прибуде в Україну 6 вересня. Український уряд і Нацбанк розраховують, що за підсумками її роботи буде прийнято рішення про виділення країні 5-го траншу кредиту EFF на суму близько 1,9 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua