Затверджено проект залізниці між Києвом і аеропортом "Бориспіль"

Четвер, 5 липня 2018, 14:10
 
фото цтс

Кабінет міністрів затвердив проект "Організація пасажирського сполучення Київ-міжнародний аеропорт "Бориспіль" загальною вартістю 583,238 мільйона гривень.

Відповідне розпорядження прийнято урядом на засіданні, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з документом, із загальної вартості будівництва 428,478 млн грн становитимуть будівельні роботи, 37,755 млн грн - обладнання, меблі та інвентар, 117 млн ​​грн - інші витрати.

Загальна експлуатаційна довжина ділянки ст. Київ-Пасажирський-аеропорт Бориспіль - 37,4 км.

Проект ділиться на два етапи, в рамках першого етапу вартістю 502,947 млн ​​грн протягом шести місяців планується, зокрема, побудувати 3,7 км залізничних шляхів, зупинковий пункт і залізничну естакаду довжиною 272 м.

Крім цього, буде побудований комплекс з двох пасажирських платформ (шириною 4 і 6 м) довжиною 120 м з відкритим пасажирським павільйоном і навісами в районі терміналу D аеропорту, а також відкрита галерея між пасажирським павільйоном і терміналом D довжиною 150 м.

Друга черга будівництва вартістю 80,291 млн грн розрахована на 7,5 місяці та включає, зокрема, один новий зупинковий пункт, високу пасажирську платформу біля залізничної естакади довжиною 160 м.

Як відомо, станом на 22 травня 2018 року "Укрзалізниця" виконала близько 25% загального обсягу робіт з будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення між Києвом і аеропортом Бориспіль. Завершити будівництво планують до кінця поточного року.

"Укрзалізниця" прогнозує перевезення по маршруту Київ-міжнародний аеропорт "Бориспіль" на рівні 3,8 млн пасажирів вже в 2019 році.

Розрахунковий час в дорозі становитиме 35 хвилин. В УЗ розраховують, що при ціні квитка в 80 грн проект окупиться протягом 10 років, але не виключають підвищення вартості проїзду в залежності від попиту на послугу, а також факторів, що негативно впливають на її собівартість.

Рекомендуємо почитати: Чи потрібен Києву "Повітряний експрес"? Досвід десяти європейських столиць

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua