У Києві заявляють про складнощі з підготовкою до зими

Вівторок, 24 липня 2018, 11:42
 

Відсутність необхідних коштів у статутному капіталі "Київтеплоенерго" значно ускладнює процес підготовки до опалювального сезону, закупівлі техніки й енергоносіїв, виконання завдань із ремонту та модернізації теплових мереж.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба столичної влади.

Він нагадав, що 20 липня рішення про збільшення статутного капіталу Київтеплоенерго із 1,2 до 2 млрд грн не було підтримане депутатами.

"Повернення теплового майна під контроль міста після завершення угоди з ПАТ "Київенерго" – це спільна відповідальність за його подальшу модернізацію та стабільну роботу, подолання кризових процесів, для чого необхідна підтримка з боку власника в особі Київради. Сьогодні ми повинні діяти спільно, аби повернути киянам необхідні послуги, підтримавши міське підприємство, вирішивши критичні питання постачання газу, гострої аварійності мереж", – підкреслив він.

За словами Пантелеєва, зазначені кошти необхідні для належної комплектації техніки й обладнання, закупівлі трубопроводів та інших матеріалів для ремонту мереж, закупівлі техніки й обладнання для роботи персоналу, своєчасного розрахунку за енергоносії.

"Підприємство розпочало роботу вже після завершення опалювального сезону, тобто коштів за опалення вони не отримують, а значить необхідних фінансових обсягів для якісної підготовки міста до зими катастрофічно не вистачає. Щодня ми ліквідовуємо до півсотні пошкоджень мереж. Неможливо здійснити якісні зміни без належної техніки й обладнання, в умовах, коли аварійність мереж сягає 80%", – сказав Пантелеєв.

Він звернув увагу на те, що підприємство регулярно звітує про кошти, витрачені раніше.

"350 млн грн пішли на закупівлю теплової енергії з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6; на оплату праці людям спрямовані понад 180 млн грн; ще 41 млн пішов на витрати у процесі надання послуг – електроенергію, паливо-мастильні матеріали, проведення аварійно-ремонтних робіт; на закупівлю матеріалів і устаткування пішло ще 12 млн грн", – зазначив заступник голови КМДА.

Як повідомлялося раніше, з 1 серпня останні комунальні енергооб’єкти, що перебували в управлінні "Київенерго", перейдуть місту, оскільки у травні 2018 року закінчився термін дії відповідної угоди з "Київенерго".

З серпня функція теплопостачання міста буде передана КП "Київтеплоенерго".  

Наразі НАК "Нафтогаз України" відмовляється підписувати контракт з КП "Київтеплоенерго" через невирішену ситуацію з боргами за газ. Через це кияни довгий час сидять без гарячої води. Під загрозою опинилося і теплозабезпечення столиці загалом.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua