Український фермер втрачає 1000 доларів з гектару через мораторій — експерт

Четвер, 10 травня 2018, 17:00
 

Відсутність гарантій власності для фермерів призводить до того, що вони відмовляються вкладати в багаторічні культури з більшою доданою вартістю.

Про це в в статті для Економічної правди пише консультант Світового банку Денис Нізалов.  

Він наголошує, що в сільському господарстві переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 року фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди.  

Реклама:

"1000 доларів з гектару втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рік Україна втратила до 43 тис га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру", — зазначає він.

"Через це працівники з села емігрують у пошуках роботи, тому щороку з мапи України зникає близько 30 сіл", — пояснює експерт Світового банку.

За його словами найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво.

"Наприклад, в агрохолдингу, що займається рослинництвом, на 1000 га землі зайнято 7 людей, тоді як у тваринництві на 100 га зайнято близько 100 людей", — зазначає він.

Детальніше читайте в статті: Про ракову пухлину української економіки, або Як земельний мораторій шкодить кожному українцю

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року за продовження мораторію проголосувало 236 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону"Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

Рекомендуємо почитати: Земля на старті: Україна наближається до відкриття ринку

Читайте також: Не продається! Що втрачає Україна без ринку землі

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: